KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307403
nr 1530 7403
Rune Sigvard
(1907-1943), Sverige
Oljemålning, "Tännån", Signerad. Olja på duk, 55x50 cm, yttermått inklusive ram: 66x61 cm
Rune Sigvard-Svensson, svensk bildkonstnär född 1907, död 1943.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 27 mars 2023
kl 18:51:16
300 kr
350 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
Rune Sigvard
Läs mer om Rune Sigvard